Kim jestem?

Kim jestem? Lektorką hiszpańskiego z tytułem magistra iberystyki o specjalizacji nauczycielskiej. Moja niezwykła przygoda z językiem pełnym słońca rozpoczęła się w roku 2007, w momencie, kiedy przekroczyłam próg liceum i trwa do dziś. W lipcu 2015 ukończyłam Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu, ale doświadczenie w pracy zdobywałam już od początku studiów, czyli prawie od ośmiu lat.

Miałam przyjemność prowadzić kursy zarówno w szkołach językowych, jak i publicznych, firmach, instytucjach, a także udzielać wielu lekcji indywidualnych. Ponadto, do chwili obecnej, równolegle uczę w świecie wirtualnym realizując zajęcia online. Wszystko zaczęło się od studenckiego pobytu na stypendium w Hiszpanii, dzięki któremu udało mi się dostrzec potencjał nauczania na odległość. Od tamtej pory zaczęłam prowadzić lekcje zdalnie, co do teraz sprawia mi dużo radości i przynosi ogrom satysfakcji.

Pasjonują mnie przede wszystkim nowe technologie, które codziennie wykorzystuję podczas zajęć. Ponadto, ciągle szukam inspiracji, aby uczyć ciekawie, oryginalnie i przede wszystkim praktycznie. Na bieżąco biorę udział w licznych szkoleniach i konferencjach organizowanych m.in. przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE, czy trenerów zrzeszonych w inicjatywie Edunation, co pozwala mi na systematyczny rozwój.

Kiedy nie uczę, bardzo lubię podróżować, szczególnie na słoneczne południe Europy. Oprócz tego uwielbiam uprawiać sport, najczęściej biegam i praktykuję jogę.

Jak uczę?

Z pasją, pomysłem i zaangażowaniem. Nigdy nie korzystam tylko z jednej taktyki. Podczas moich lekcji doświadczysz mieszanki kilku różnych metod, która przy Twoim wsparciu sprawi, że opanujesz język szybciej, niż myślisz.

Zajęcia, zarówno te tradycyjne jak i online, oparte są przede wszystkim na rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych, co oznacza tylko jedno - od początku rozmawiamy po hiszpańsku. Nie przejmuj się błędami! Są niezbędne do dalszego rozwoju językowego.

Wykorzystuję także elementy tzw. odwróconej klasy (z ang. flipped classroom), dzięki czemu nie marnuję Twojego czasu na czystą teorię. Ograniczam ją do niezbędnego minimum. Z tekstami, słownictwem i gramatyką zaprzyjaźniasz się sam. Wszystko po to, aby maksymalnie wykorzystać nasze hiszpańskie 60 minut.

Cenię sobie systematyczność i porządek, dlatego korzystamy z podręcznika wiodącego, który wybieram specjalnie dla Ciebie. Zawsze jednak staram się urozmaicić naszą naukę. Na bieżąco otrzymujesz ode mnie materiały autentyczne. Wybieram tylko te najbardziej interesujące, a czasem takie z przymrużeniem oka. 😉

Podczas całego kursu używamy internetowego edytora tekstu (nawet jeśli spotykamy się na żywo). Jeśli nie masz pojęcia co to takiego, nie martw się. Funkcjonalności programu objaśniam już na pierwszym spotkaniu. Wolisz mieć wszystko na papierze? Udzielę wskazówek, które pomogą Ci w selekcji zagadnień i ćwiczeń, a także podpowiem, co warto wydrukować, a co zupełnie nie przyda Ci się w przyszłości.

Jak wygląda pierwsza lekcja?

Bez względu na to czy zdecydujesz się na zajęcia na żywo czy online, nasze pierwsze spotkanie jest bezpłatne i trwa 30 minut.

Poznaję wtedy Twoją motywację, oczekiwania i hobby, a wszystko po to aby w pełni móc dostosować program do konkretnych językowych potrzeb. Jestem otwarta na sugestie i propozycje dotyczące przebiegu kursu. Od początku masz wpływ na to, czego się uczysz.

Ponadto, pokazuję wówczas narzędzia, które staną się częścią Twojej edukacyjnej codzienności. Na zakończenie, co dla mnie bardzo ważne, odpowiadam na pytania, które Cię nurtują. Chcę, aby każdy z moich uczniów czerpał z kursu prawdziwą satysfakcję.

Opinie

Miałam przyjemność uczyć się języka hiszpańskiego z Agatą przed moim służbowym wyjazdem do Hiszpanii. Zajęcia były bardzo interesujące, niesamowicie produktywne i profesjonalnie zaplanowane. Agata zawsze była punktualna i pomimo wielu zajęć, zawsze znajdowała czas na dodatkowe lekcje ze mną. Ma bardzo dobry kontakt ze osobami, które uczy i widać, że nauczanie języka hiszpańskiego jest jej pasją. Polecam wszystkim zajęcia z Agatą i potwierdzam, że to był najlepszy wybór!

Judyta

Mam lekcje z Agatą od 1,5 roku, zaczęło się od przygotowania do wyjazdu do Meksyku i już tak zostało. 🙂 Mój poziom to średnio-zaawansowany. Z zajęć jestem bardzo zadowolony: Agata traktuje je bardzo profesjonalnie, wcześniej ma wszystko przygotowane, przed lekcją przesyła materiały. Prócz wysokiego poziomu merytorycznego, jest naturalną i bardzo miłą osobą, co ma bezpośrednie przełożenie na świetną atmosferę w czasie zajęć. Z czystym sumieniem mogę polecić te lekcje każdemu zainteresowanemu językiem hiszpańskim.

Robert

Cześć! Gorąco polecam zajęcia z Agatą! Dzięki niej po kilku tygodniach przygotowań byłam w stanie porozumieć się z mieszkańcami Hiszpanii. Zawsze była przygotowana do zajęć, dostawałam rozpiskę prac domowych (dzięki temu nie pogubiłam się w stosie kserówek, jak to najczęściej bywa na zajęciach online). Nigdy nie odwołała naszego spotkania – co się obecnie ceni! Agata jest pozytywną i bardzo miłą osobą, przez co nauka nowego języka stała się niesamowitą przyjemnością.

Agnieszka

 

Więcej?

Więcej recenzji znajdziesz na moim facebookowym profilu lub portalu e-korepetycje. Wystarczy kliknąć poniżej. Miłej lektury!