podcast agata uczy hiszpański dla początkujących cover

Podcast po hiszpańsku dla początkujących

Podcastu posłuchasz w:

Sezon 1

Odcinek 1: ¡Empezamos!

W pierwszym odcinku witam się z moimi słuchaczami. Oczywiście po hiszpańsku! To zapowiedź całej serii podcastów. To dzięki nim nawet osoby początkujące będą miały szansę trenować umiejętność rozumienia ze słuchu. Starałam się nie wykraczać poza podstawowe słówka i gramę.

Odcinek 2: El teletrabajo

Drugi odcinek to prosta analiza zalet i wad pracy zdalnej. Usłyszysz w nim sporo słownictwa, które w dzisiejszych czasach okazuje się bardzo przydatne. Wszystko jak najprostszymi słowami i bez skomplikowanych struktur gramatycznych. 

Odcinek 3: La fuerza de voluntad

Siła woli. Czym tak naprawdę jest? Czy możemy ją ćwiczyć? Oprócz odpowiedzi na te pytania, podrzucam kilka rad w jaki sposób możemy motywować się na co dzień. Chociażby do nauki hiszpańskiego! Ciekawa tematyka i praktyczne (w miarę łatwe) słownictwo.

Odcinek 4: Las expectativas

W tym odcinku opowiadam trochę o oczekiwaniach. Przy okazji oswajam Cię z trybem subjuntivo. Ten gagatek to zmora estudiantes z poziomu A2 (i dalej). Nie jest to może bardzo łatwy odcinek, ale im prędzej się usłyszysz zdania w trybie łączącym, tym lepiej dla Twojego hiszpańskiego. 

Odcinek 5: Mi rutina mañanera perfecta

Idealna poranna rutyna. Istnieje, ale nie zawsze mamy na nią czas. Tak to już bywa. Warto jednak o niej trochę posłuchać. Tym bardziej en español. Ten odcinek pomoże Ci przetrenować hiszpański czas teraźniejszy (szczególnie wyjątki). 

Odcinek 6: Mi nochevieja

Ten odcinek ułatwi Ci opowiadanie o tym jak w Polsce z reguły spędzamy Sylwestra. W końcu czasami potrzebujemy wyjaśnić coś naszym hiszpańskojęzycznym znajomym. Z odcinka m.in. dowiesz się jak powiedzieć, że w Sylwestra zarywamy noc albo, że alkohol szybko uderza mi do głowy. 

Odcinek 7: ¿Cómo aprendí español?

W tym odcinku opowiadam o tym jak nauczyłam się hiszpańskiego. Może akurat coś Cię zainspiruje? Historia w sam raz do przećwiczenia użyć hiszpańskich czasów przeszłych (tylko trzech, podstawowych: Indefinido, Imperfecto i Perfecto). 

Odcinek 8: La casa de mis sueños

Dom moich marzeń. A na jego przykładzie nauka hiszpańskiego słownictwa związanego z wnętrzami. Przy okazji trenujemy także określenia lokalizacji. Ten odcinek jest idealny dla osób zupełnie początkujących. I oczywiście do powtórek. 

Odcinek 9: Mi primer viaje a España

Pierwsza podróż do Hiszpanii. To idealny materiał do tego, aby ponownie potrenować hiszpańskie czasy przeszłe. Nawet jeśli jesteś bardzo początkujący, to może być idealne pierwsze spotkanie z tym tematem. Warto osłuchiwać się z tak ważnymi strukturami gramatycznymi. 

Odcinek 10: ¿Cómo aprender español en verano?

Ostatni odcinek pierwszego sezonu to garść porad na temat tego jak uczyć się hiszpańskiego w trakcie wakacji. Nie dość, że pomoże Ci to w Twojej nauce to jeszcze nauczysz się kilku praktycznych słówek, np. skwar, upał, zaduch czy robić coś z wyprzedzeniem.

Przykładowy
newsletter👇

newsletter agata uczy

Zapisz się na mój newsletter

i pobierz transkrypcje podcastów

W bibliotece dodatkowych materiałów czekają na Ciebie transkrypcje, gry oraz fiszki do każdego odcinka podcastu. Możesz je pobrać za darmo. Wystarczy, że dołączysz do ponad 11 000 subskrybentów mojego newslettera. Oprócz tego, w każdy wtorek dostaniesz ode mnie maila z porcją motywacji i językowych ciekawostek. Dodatkowo będę polecać Ci narzędzia do skutecznej nauki i podsyłać zniżki na moje kursy. Wszystko po to, aby na bieżąco motywować Cię do nauki.